Servisiranje i održavanje elektroinstalacije pametnih objekata za privatne, industrijske i komercijalne objekte je nova vrsta usluga. Pametni sistemi u najširem smislu podrazumevaju integraciju raznih uređaja. Pre svega električnih uređaja u prostoru u sistem kojim se može upravljati na različite načine. U skladu sa životnim stilom, navikama i potrebama korisnika, sistemom se upravlja na više načina. Univerzalnim daljinskim upravljačem, mobilnim ili fiksnim telefonom, računarom ili ekranom osetljivim na dodir.
Bezbedonosni blok – centralizuje sve sisteme elektronske zaštite u komfornu celinu. Celina je laka za korišćenje i maksimalno prilagođena zaštiti objekta i potrebama korisnika. Multimedijalni blok – kontrola i upravljanje svim multimedijalnim sadržajima u objektu. Dakle, audio video sistemi, elektronski ramovi, ozvučenje…
U poređenju sa tradicionalnim, pametni sistem nudi određene prednosti. Na primer, manju potrošnju energije, održavanje samo u slučaju potrebe, predviđanje problema u radu. Prednost je i automatsko i daljinsko podešavanje sistema. Ukoliko bilo koji senzor detektuje promene u objektu, sistem će se automatski prilagoditi tim promenama. Nastaviće da radi održavajući ugodne uslove za boravak. Pametan sistem trebao bi biti u stanju predvideti kako treba optimalno raditi. Osim toga, pametni interfejsi, informativne ploče i aplikacije omogućavaju upravnicima objekata i stanarima da nadgledaju stanje opreme i daljinski je podešavaju. S internetom ustvari stanari i vlasnici objekata sada imaju bolji osjećaj kontrole nad svojim okruženjem.
Tehnološki razvoj i moderno vreme su doneli velike promene u savremenom funkcionisanju i življenju, pa pored pametnih uređaja priča ide i dalje.
Sve češće čujemo vesti o izgradnji pametnih zgrada u Beogradu, a takvih primera će sigurno biti i šire. Pametne zgrade nisu samo objekti koji su određenim sistemima automatizovani za funkcionisanje. Zgrade su pametne samo onda kada se prilagođavaju trenutnim aktivnostima, navikama i životnom stilu onih koji tu provode vreme, a da pritom ostvaruju energetsku efikasnost.
Pametni sistem u zgradi će pratiti jačinu dnevnog svetla, spoljnu temperaturu, prisustvo ljudi u prostorijama. U skladu sa tim informacijama stvara optimalne uslove za boravak i rad. Na taj način će se izbeći nepotrebno rasipanje energije. Upravljanje ovakvim sistemom je poprilično lako. Nisu potrebna bilo kakva posebna tehnička niti informatička znanja. Ukoliko se snalazite sa daljinskim upravljačem ili mobilnim telefonom to će biti sasvim dovoljno. Moći ćete da uživate u svim pogodnostima koje omogućava sistem pametne kuće. Zapravo je potrebno naučiti samo način funkcionisanja jedne aplikacije na telefonu ili tabletu. Putem aplikacije se kontrolišu svi pametni uređaji koji su povezani na sistem. Centralni kontroler je modul zadužen za kontrolu čitavog sistema. Takođe, njegova uloga je i automatizacija. On objedinjuje sve uređaje sistema koristeći bežičnu konekciju i „komunicira“ sa njima.
Ukoliko se dese kvarovi kod pametnih sistema, njihova popravka može biti noćna mora. Naš tim je tu da reši svaki problem koji se dešava u okviru pametnih sistema.
Svi pametni uređaji moraju biti povezani na mrežu i internet. Svaka smetnja u radu interneta može dovesti do takozvanih „bagova“. Odnosno grešaka koje mogu dovesti do nepravilnog rada uređaja. Ovo je posebno kritično kod zemalja u razvoju gdje često dolazi do gubljenja struje i internet konekcije.
Održavanje modula tj. bežične komponente, koji su nezavisni i omogućavaju korisnicima nadogradnju sistema po potrebi.
Tako postoje:
Pojam pametne kuće, Smart Home, je sve više zastupljen u modernom društvu. Bez obzira da li govorimo o poslovnom objektu, kući ili drugom vidu stambenog prostora. Iako mnogi još nisu ni čuli za sistem pametne kuće. Pretpostavlja se da će ovaj oblik modernog upravljanja pametnim uređajima u kući tek zaživeti na našim prostorima.
Zatražite ponudu ili nas pozovite!
Alarm Inženjering© sva prava zadržana
Website made by Profesionalci